Nepodceňujte výběr postelového roštu!

Základem kvalitní postele není jen vhodně zvolená matrace, ale také postelový rošt, který hraje důležitou roli ve vztahu k vašemu zdraví i plnohodnotnému spánku. Ačkoli si to většina lidí neuvědomuje, na roštu postele hodně záleží, a věnovat jeho výběru dostatečnou pozornost je proto nutnost. Vyberete-li si správně, zajistíte tak vaší matraci delší životnost a podporu jejích ortopedických vlastností. Sami sobě tak dopřejete pohodlné a především zdravé ležení, spánek i odpočinek.

Proč je postelový rošt tak důležitý?

Postelový rošt je mnohými hodně opomíjen, což je škoda. Představuje důležitou komponentu vaší postele, ve které spánkem strávíte třetinu vašeho života, a zastává více funkcí, než asi dokážete představit. Kromě plnohodnotné podpory matrace zajišťuje i rovnoměrný rozklad tlaku a odpružení. Jeho nejdůležitějším úkolem je však odvětrávání. Věděli jste, že i sebelepší matrace vám vydrží maximálně deset let, ale kvalitní rošt vám může zůstat po celý život? Ne? Pak máte o jeden důvod navíc, proč jeho výběr nepodcenit!

Jaké máte možnosti?

V současné době máte na výběr pestrou škálu postelových roštů, takže své rozhodnutí můžete přizpůsobit vašim zvyklostem, potřebám a samozřejmě i finančním možnostem. Postelové rošty se dají sehnat od 1000,- Kč až do 18000,-Kč, což si samozřejmě nemůže dovolit každý. Před výběrem si proto ujasněte, kolik jste ochotní do roštu investovat. Vybírat lze mezi těmito typy roštů:

• lamelové rošty
• talířové rošty
• laťové rošty

Lamelové rošty

Lamelové rošty patří mezi nejrozšířenější a nejvyhledávanější typ roštů především pro svou úžasnou schopnost dokonale odvětrávat vlhkost. Jeho další nespornou předností je perfektní opora pro matraci i široké možnosti nastavení a polohování.

Talířové rošty

Talířové rošty sice nejsou tak hojně rozšířené, ale i přesto rozhodně mají co nabídnout. Vyznačují se zónovým rozložením – rozdílnou tvrdostí v různých zónách roštu. Máte-li pěnovou či latexovou matraci, není lepší volby!

Laťové rošty

Laťové rošty představují nejlevnější a tím pádem i nejdostupnější variantu. Velice často jsou umisťovány do levných postelí jakožto základní podklad matrace. I když zajišťují dobré větrání, tak další funkce v podstatě neplní, a snižuje tak kvalitativní výhody dobré matrace. Pokud tedy máte kvalitní matraci, je dobré zvolit jiný druh roštu.

Mohlo by se vám líbit...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *