Podnikání

Jak efektivně zabalit věci před stěhováním

Kartonové krabice

Základ každého stěhování bytů v Praze tvoří kartonové krabice. Ty lze sehnat například v hypermarketech, ale dávejte velký pozor na to, abyste nesáhli po krabicích poškozených, navlhlých či plesnivých. Někdy se vyplácí krabice koupit, anebo pronajmout u stěhovací firmy, pokud tuto službu umožňuje. Krabice lze také opatřit tak, že pokud víte, že vás čeká stěhování, řekněme za půl roku, do té doby můžete nakupovat některé zboží v e-shopech, např. drogerii či trvanlivé potraviny, a necháte si je dovézt až domů přepravní společností. Kartonové krabice si pak uschováte na nějakém suchém a málo prašném místě.

plyšový medvídek v krabici

Plastové přepravky

Dnes se prodává celá řada plastových přepravek s víkem. Můžete si je nakoupit pro uskladnění vašich věcí v domácnosti a zároveň je využít pro stěhování. Musíte pouze dbát o to, aby přepravky nebyly přetížené, protože se jim ráda odlamují ucha, a zároveň by neměly být delší dobu (řádově několik měsíců) vystavené mrazu, protože mráz způsobuje křehnutí plastu.

kartonové krabice

Dřevěné bedýnky

Někteří lidé, zejména z venkova, co mají k dispozici sklep na ovoce, mívají doma dřevěné bedýnky. Ty mohou efektivně posloužit pro balení například některých textilií nebo knih, což jsou předměty, které nejsou náchylné na mechanické poškození. Dřevěné bedýnky lze pohodlně stohovat na sebe a ušetřit tak za kartonové krabice, zvláště pokud je musíte kupovat.

Balicí materiál

Nespoléhejte na staré časopisy, které máte doma uskladněné ve sklepě, a určené do sběru. Bude to spíše zdroj problémů vzhledem k tomu, že tiskařská barva špiní a nepříjemně páchne. Co je však bez zápachu, co nešpiní, a je naprosto zdravotně nezávadné, je docela prostá bublinková fólie. Vsadit na ní znamená ušetřit čas a námahu a zároveň snížit riziko poškození stěhovaných předmětů, ať už se jedná o sklo a porcelán, anebo dětské hračky.