Děti

IBC nádrže pro přepravu tekuté formy ovoce a zeleniny

Jste pěstitelem ovoce a zeleniny a dodáváte, anebo se chystáte dodávat na trh nejen čerstvé produkty v celistvém stavu, ale i jejich polotovary, například dřeně, šťávy nebo pasírované plody? Pak budete jistě poptávat vhodné nádoby pro skladování a transport veškerých surovin. Jedním z profesionálních řešení s mezinárodními zkušenostmi jsou i IBC kontejnery. Oč se jedná a jaké jsou přednosti tohoto řešení?

rajčatový protlak

Lehký a dobře skladný plast – kontejnery jsou zhotoveny z plastické hmoty, která je pochopitelně lehčí, než většina kovových či dřevěných materiálů. Boxy jsou zároveň skládací, což znamená významnou úsporu místa v případě, že je v daném okamžiku kontejner nevyužitelný.

Obrovská nosnost – nenechte se mást, že by se plast po naložení nákladu začal v přepravním prostoru deformovat, praskat a jakkoli jinak podléhat zkáze. Materiál je nesmírně mechanicky odolný, každý z boxů má objem 1000 litrů a tudíž se předpokládá, že nosnost bude odpovídat přibližně jedné tuně. Ve skutečnosti je nosnost IBC nádrží mnohem vyšší, lze je totiž vyskládat na sebe do výšky pěti pater, což odpovídá přibližné nosnosti pěti tun.

polotekuté složky stravy

Zdravotní způsobilost – jako součást IBC nádrže příslušenství je speciální plastová fólie, do níž se vkládají tekuté a polotekuté složky. Ta je pochopitelně certifikována pro styk s potravinami, a nutno podotknout, že certifikované jsou i samotné IBC nádrže. Materiál nijak neovlivňuje kvalitu skladovaného obsahu, nekontaminuje jej a zároveň od něj nepřijímá žádné složky ani pachy. Můžete tím pádem přepravovat po sobě velmi odlišné suroviny.

Snadná údržba a dlouhá životnost – IBC nádrž lze velmi jednoduše udržet v čistotě běžnými čisticími a desinfekčními prostředky, což také prodlužuje životnost těchto výrobků. Ta je ve srovnání s jinými plasty nebo dřevěnými přepravkami mnohonásobně vyšší.