Děti

Mobilní dům, jiným slovem Mobilheim

Mobilheim do kterého bych vás rád pozval, se vyrábí pod označením MD Platinum 1. Jak je již z názvu patrno, nejedná se jen o tak nějaký mobilheim. Jde o vlajkovou loď firmy Lavaro Hause s.r.o. s obestavěnou plochou neuvěřitelných 81 m2. Této plochy je dosaženo díky důmyslnému propojení dvou samostatně dopravených modulů.

Interiér mobilheimu

Po vstupu na pozemek majitele mne vede upravená cestička k zajímavé, nízké stavbě s půdorysem ve tvaru písmene „L“. Díky krásně pěstěnému trávníku, mám pocit, jako bych se blížil k nějakému luxusnímu sídlu.

Mobilheim má dřevěné obložení vyvedené v tmavě šedém odstínu, což ve spojení s obrovskými skleněnými plochami, dodává domu punc výjimečnosti.

Vstup do mobilního domu vede přes terasu, na kterou stoupám pomocí dvou schodů, táhnoucí se kolem celé terasy.

Do samotného domku mne vpouští jedny ze dvou zasouvacích dveří, které propojují terasu s obývacím pokojem s integrovanou kuchyní. Když se otevřou oboje dveře, otevře se prostor těchto pokojů vedoucí na terasu, takže máte pocit neuvěřitelného luxusu. Vstupní dveře z terasy vedou i do dalších samostatných pokojů, a také do spojovací chodby. Dům je tak přístupný pro všechny uživatele tak, že nemusí, při cestě ven, běhat po chodbě až k hlavním dveřím. Samozřejmě jsou pokoje druhými dveřmi propojené se spojovací chodbou.

Modul

Obývací pokoj, je situován do čela modulu. Je dostatečně prostorný, pro pohodlné odpočívání. Na něj navazuje moderně vybavená kuchyně se vším, co ve správné kuchyni má být. S ostatními místnostmi spojuje mobilheim spojovací chodba. Za kuchyní se nalézá prostorná koupelna s WC, vanou se sprchovou zástěnou a umyvadlem pro osobní hygienu. Všude v modulech je plovoucí podlaha kryjící podlahové vytápění. V koupelně je pro koupelnu praktičtější dlažba. Za koupelnou jsou již jen osobní místnosti. Jedna velká a dvě menší ložnice, které mohou úspěšně sloužit jako studijní místnosti.