Podnikání

Kudy teče voda

Není to snadné. Odkudsi ve zdi vykapává voda v vám do bytu či k sousedům, ve sklepě stojíte ve vodě po kotníky a netušíte odkud se vám tam voda vzala. Nebo například vytopená koupelna opatřená dlaždičkami na všech zdech je najednou možným zdrojem úniku vody, ale nevíte, kde začít? Tyto situace jsou velmi nepříjemné. Jednat ale musíte rychle. A ne sami.

Kontaktujte odborníky, kteří dokáží lokalizovat a posléze i opravit váš mokrý problém. Rychle, čistě a hlavně účinně. K tomu, aby našli, kde k havárii došlo používají dvě metody. Možná znáte metodu pomocí zvuku. Při ní se používá akustická tyč hykron o vysoké zvukové citlivosti, která dokáže zaznamenat na potrubí výkyvy zvuku a najít tak, odkud voda vytéká.

voda na potrubí

Druhá se jmenuje metoda H2 – detekce úniku vody pomocí plynu. Je úspěšná i tam, kde zvuková detekce nestačí nebo selže. Potrubí se naplní vodíkem a dusíkem. Molekuly vodíku jsou maličké a dokáží prostoupit různými materiály, jsou lehké a stoupají kolmo vzhůru. Nad místem praskliny se pak hromadí, i když musely projít přes půdu, asfalt nebo kachličky a jejich zvýšená koncentrace se dá snadno změřit. Může to být v interiéru, kde pak díky lokalizaci nemusíte rozkopávat celou koupelnu, ale i venku, kde vám H2 metoda ušetří nákladné výkopové práce a zničení zahrady. Nemusíte ani vědět, kudy přesně vaše potrubí vede, vodík závadu přesně určí. Je ekologicky nezávadný a hygienický. Jeho využití oceníte i v úniku v bazénových systémech. Detektor vodíku odhalí jeho koncentraci ve vzduchu už od 0,7 ppm.

výkop

Vyzkoušejte tuto spolehlivou metodu a nebojte se servis kontaktovat kdykoli budete potřebovat. Nabízejí i havarijní službu, která funguje i přes noc. Nechte si vaše potrubí opravit rychle, bez expresních příplatků a ještě dnes. Ušetříte si nervy i finance se složitým a nekonečným hledáním závady svépomocí.