Podnikání

Nevíte, jakou budete brát výplatu? Poradíme, kde si to můžete zjistit!

Na internetu dnes můžete najít spoustu dobrých tipů a my vám jeden z nich dneska posíláme.

Ocení ho hlavně ti, kteří si chtějí umět spočítat výplatu! Výpočet čisté mzdy je pro laiky dost složitý, proto je zbytečné se trápit, navštivte výpočet čisté mzdy Kalkulackacistemzdy.cz a kalkulačka vám po zadání vaší hrubé mzdy už sama vypočte, kolik budete brát.

kalkulačka počítat

Hrubá mzda je taková, kterou máte uvedenou ve mzdovém výměru anebo v pracovní smlouvě, navyšuje se například o prémie, které sice nejsou ze zákona povinné, ale vyplácí je zaměstnavatel na základě prémiového řádu anebo jako odměnu za vaši kvalitní práci, dále různé příplatky, jenž stanovuje Zákoník práce, například příplatek za práci přesčas, sobotní a nedělní zvýhodnění, za práci ve svátek.

Máte dokonce nárok na mzdu, i když nepracujete, respektive na náhradu mzdy v případě překážek na straně zaměstnance.

Jejich výčet najdeme v Nařízení vlády, podle kterého má váš zaměstnavatel povinnost omluvit a zaplatit vám překážky na straně zaměstnance, jako je účast na svatbě, pohřbu, při lékařském vyšetření nebo ošetření, když nemůže proběhnout mimo vaši pracovní dobu. Je myšleno i na budoucí tatínky, kteří vezou manželku do nemocnice k porodu nebo pokud musíte doprovodit svého rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení v případě úrazu nebo k předem objednanému ošetření. Nejste spokojeni s výši mzdy u svého chlebodárce a hledáte si nové zaměstnání? I vy můžete čerpat placené volno na hledání zaměstnání.

peníze mince

Vždy mluvíme o hrubé mzdě. Celkovou hrubou mzdu zadáte do kalkulačky, která vám přesně a hlavně rychle vypočte výši čisté mzdy. Nepleťte si ale pojem čistá mzda a dobírka. Dobírka je skutečně to, co nakonec obdržíte od zaměstnavatele až po případných srážkách z čisté mzdy. Mezi srážky počítejme například odpočet za stravenky nebo případné exekuce.