Podnikání

Tak trochu jiné nákupy


Co a za kolik
Nabídka zboží je stejně pestrá, jako jsme tomu zvyklí třeba na eBay nebo Aliexpress. Najdete tu módu a doplňky, kosmetiku, kuchyňské náčiní nebo třeba doplňky pro vaše auto, sortiment je tedy opravdu bohatý.
Pokud jde oceny, i tady jsou hluboko pod obvyklým průměrem, na který jsme zvyklí z tuzemských obchodů, a to i s ohledem na to, že jde o zboží z Číny. Trochu ošemetné je to tady s cenou za dopravu.
·        Na eBay hned v prvotním výběru zboží vidíte, kolik vás bude stát zboží a kolik poštovné, navíc máte možnost všechny nabídky filtrovat od těch, za které zaplatíte v souhrnu nejméně, po ty dražší.
·        Aliexpress má zase povětšinou cenu za poštovné zdarma, takže i tady „na první dobrou“ vidíte, kolik budete platit.
·        Wishna to jde v tomto ohledu poměrně nelogicky: Snaží se vás mnohdy nalákat na zboží zdarma, u kterého právě zaplatíte pouze poštovné. Jeho cenu ale uvidíte až po rozkliknutí konkrétní nabídky.
nákupní košík a nákup nainternetu
Přehlednost
Cenné body bohužel Wish ztrácí za uživatelskou příjemnost. A to hned z několika důvodů:
·        Cena – kromě nejasností s poštovným, jak už jsme je zmínili výše, je tu také velmi časté to, že se vám zalíbí zboží za určitou cenu, ale až při objednávání zjistíte, že pro vámi vybranou velikost nebo třeba barvu zaplatíte mnohem víc.
·        Nabídka – zapomeňte na to, že při hledání konkrétního produktu (a nejlepší ceny či žádaného provedení) si budete moci vybrat mezi jedním druhem od více prodejců. Tady se naopak cení spíš originalita nabídek, takže po použití nákupního vyhledávače jste zahlceni různorodou směsicí všech možných provedení a modifikací. Pokud se vám některý typ zalíbí, ale rádi byste třeba jinou barvu nebo nižší cenu, nezbývá vám, než se obrnit trpělivostí.
nakupování oblečení přes mobilní telefon
Nabídka přesně pro vás
Naopak určitou výhodou Wishe je to, že na základě vašeho vyhledávání a těch položek, o které jste projevili zájem rozkliknutím, se snaží přizpůsobit vašemu vkusu. Pokud navíc otevřete detail určitého produktu, máte možnost otevřít si i nabídku souvisejícího zboží. Většinou jde o alternativy stejného účelu nebo stylu.
Na jednu stranu jste de facto během svých nákupů nepokrytě šmírováni za účelem nenápadného ponoukání k dalším nákupům, na stranu druhou máte po ruce vždycky něco, čím si můžete udělat radost.
Body sbíráte?
Tato nákupní galerie se vás také snaží motivovat k častým nákupům. Využívá k tomu hned několik nástrojů
·        Spamy– kdo ve světě online nákupů nespamuje, jako by nebyl. Ani Wish není výjimkou, takže se můžete těšit na pravidelnou porci tématických slevových akcí
·        Kolo štěstí– každý den máte možnost zkusit pomyslné štěstí virtuálním zatočením kola štěstí, kde nevyhráváte peníze, ale určitý počet „odemknutých slev“. Každý den je vám po účasti v této taškařici nabídnuto ke koupi 20, 50 nebo 100 nejlevnějších produktů svého druhu pro daný den.
·        Body – za nákupy, jejich hodnocení  (třeba i formou fotografie či videa) nebo další úkony dostáváte body, které můžete měnit za slevové kupony na objednávky