Muži

Žijete s partnerem na hromádce?


Našli jste si muže, který se zdá být vašim životním partnerem? V tom případě gratulujeme! Není nad to, když se dva lidi najdou a chtějí spolu zvládnout všechny překážky, které život přináší.
Jak plyne čas, pravděpodobně řešíte otázku bydlení. Společné bydlení vede ruka v ruce ke svatbě a společnému životu – ve svazku manželství. Co když ale s partnerem budete žít na hromádce i několik let? Bude to mít nějaký vliv na váš vztah?
ležení v trávě

Do svatby se neženeme…

Najdou se i páry, které nejsou tak vedle z to, aby se hned usadili a potvrdili vážnost svého vztahu na kousku papíru. Někdy je to vzájemné, jindy zase otálí se svatbou jen jeden z dvojice. Není žádné pravidlo, že to musí být jen muž, najdou se mezi námi i ženy, které se netouží vázat a do svatby se vůbec neženou.
V pořádku je to jen v případě, když to danému páru takhle vyhovuje a funguje jim to. Když ale přijdou výčitky a nespokojenost z jedné strany, vztah začne prodělávat obtížné chvíle, které ani muž, ani žena ve vztahu nesnášejí dobře.

Tlak společnosti dokáže vztah často vyhrotit

Převážně starší generace lidí, má jasno v tom, že když spolu muž a žena bydlí pod jednou střechou, měli by být manželé. Mladší generace vidí tento „problém“ jako věc svobodného rozhodnutí a nemá k němu příliš velké výhrady, jelikož je život na hromádce poměrně oblíbený.
Čemu se ale ani od starší, ani od mladší generace nedovede vyhnout jsou uštěpačné otázky a zvědavost, jestli někdy taková svatba bude. To do vztahu může přinést určité napětí, které může vyhrotit i v přehodnocení priorit, které dotyčný pár má.
začátek manželství

Změna, která přichází s příchodem miminka:
1.    Když se vám narodí miminko, stane se z vás rodina. A jméno děťátka bude stejné jako vašeho partnera.
2.    Kvůli dítětise většina párů rozhodne přece jen vzít, aby dítě pocházelo z takzvané „úplné rodiny“.
3.    S příchodem dítěte se životní soužití, jakým je právě toto nezávazné, přesune i na vaše dítě a později se bude muset potýkat se stejnou vlnou nátlaku, jakým jste doposud čelili jen vy.