Muži

Jak si udržet krásnou pleť

Na naši pokožku na obličeji působí velké množství faktorů, které také ovlivňují její kvalitu a vzhled. Nedokonalosti, které na obličeji vznikají si jistě zažil každý z nás. Ať už pokud jsme se omylem někde zranily nebo když s námi cloumaly hormony v dospívání. Jak docílit toho, abyste si udrželi svěží a bezchybnou pleť?

ručník na hlavě

Začněme tím obdobím, kdy nám tyto problémy začínají nejvíce. Jedná se o dobu puberty a dospívání. U dětí je to tedy ve věku, kdy nastupují na druhý stupeň Základní školy. Dívky dostávají v tomto období menstruaci a mužský hlas začíná mutovat. Tyto hormonální změny působí také na pleť, na které se začíná projevovat akné neboli „beďary“. Mezi dětmi kvůli tomu může vznikat i šikana, ale to by každý rodič měl svému dítěti vysvětlit, že za toto se ostatním neposmívá. Ale bohužel děti bývají vychováváni různě. Pokud máte dítě nebo vy jste tím dítětem, kterému se dějí tyto změny, tak se pozorně začtěte do následujícího odstavce.

Aby akné vznikalo co nejméně, tak se musí dbát na hygienu. Pleť se musí pravidelně čistit. Dalším ovlivňujícím faktem je strava. Ta by měla být pestrá. Pokuste se co nejvíce vyhýbat tučným jídlům a nezdravým pochutinám. Není moc dobré do sebe cpát nějaké prášky, ale pokud si chcete nějak pomoc, tak si zakupte v drogerii či v lékárně prášky, které jsou zároveň dobré pro posilnění nehtů, růst vlasů a stav pleti. Bohužel však hormony ve svém těle v takto brzkém věku neovlivníte (antikoncepce je od patnácti let). Takže se budete muset smířit s tím, že s vaším tělem se něco děje. Dospíváte a vyvíjíte se. Dejte tomu volný průchod. Na druhou stranu akné ještě nikoho nezabilo a ten kdo se za něj posmívá druhým nejspíš nebude moc vyspělý. Tak na to myslete.
půlka obličeje

V obchodě se poptejte po nějakém hydratačním krému, protože hydratace pleti je důležitá v každém věku. Opět připomínáme: nezapomeňte dbát na hygienu a pleť si čistit alespoň každý večer nějakým přípravkem.