Muži

Uklidněte svou mysl


Dostat se takzvaně do pohody je velice důležité. Negativně smýšlející lidé se dříve nebo později dostanou do problémů. Je prokázáno, že styl myšlení má nemalý vliv na náš duševní a tím i fyzický stav. Psýcha je totiž s tělem velice úzce spjata a pokud je narušena, nefunguje správně ani naše tělo. Stres nebo nedostatek spánku jsou hnacím motorem většiny duševních chorob v čele s úzkostmi a depresemi. Chcete-li se těmto nepříjemným nemocem vyhnout, není nutné, abyste změnili svůj život do základů. Bohatě postačí, když uděláte sice dílčí, ale o to razantnější změny.
duchovní meditace
Velice důležité je naučit se správně meditovat. Nenechte se mýlit, meditace neznamená sedět na zemi se zkříženými nohami a vyluzovat ze sebe podivné zvuky. Je to hlavně práce s dechem, kterou se budete muset naučit, budete-li chtít porazit nebo alespoň zmírnit stres. Základem jsou hluboké nádechy do břišní dutiny. Ty musí být pomalé a kontrolované. Nádech se provádí nosem, výdech ústy. Rozhodně nejde o nějakou východoasijskou náboženskou vymyšlenost, i když se těchto končinách tento způsob zvládání stresu běžně používá už od nepaměti, ale o standardní nástroj na zvládání negativních emocí, které běžně používají renomovaní psychologové, respektive psychiatři.
mnich na skále

Sportování

Dýchací techniky jsou určeny k uklidnění, ale hormony štěstí se při nich příliš nevylučují. Proto budete muset udělat trochu více, a sice začít sportovat. Můžete se zaměřit na posilování, ale daleko lepší je zvolit si aktivitu, při které vám nebude skákat tep jako šílený. Můžete běhat, jezdit na kole, obout si kolečkové brusle či se pěšky toulat po horách. Důležité je to provádět pravidelně. Nejenže se vám tak zlepší krevní oběh a upraví i tlak, ale rovněž se vám při tom budou vyplavovat hormony štěstí v čele se serotoninem, které vás dokáží efektivně ochránit před negativními vlivy stresu .