Nezařazené

Zásadní věci v životě vysokoškoláka

Vysokoškolské studium není jednoduché. V prvních dnech se vám toho sesype na hlavu vážně hodně, ale jsou věci, které jsou podstatnější než ty druhé. Nebojte se, není toho zase tak moc.
kansai univerzita
1.      Magistr, doktor, docent, profesor?
Všechny tito tituly a mnoho dalších se budou pohybovat ve vaší blízkosti. A víte, co se stane, když profesora oslovíte pane doktore, nebo paní docentku degradujete na doktorku? Dotyčný nebo dotyčná se na vás s největší pravděpodobností vrhnou a vysvětlí vám, jak těžké bylo dotyčný titul získat. V tom lepším případě. A v tom horším bude dělat, že mu to nevadí a pak vám to pořádně spočítá při nejbližší zkoušce. Takže než budete daného vyučujícího oslovovat, zjistěte si, jaký má titul, nebo jej oslovte bez titulu, pokud si nejste jisti.
trávník před hradem
2.      Zásadní místa v životě vysokoškoláka
Jsou místa, která jsou pro vás důležitá a další, které jsou důležitá životně. Třeba menza. Menza je strašně důležitá budova a doporučuji hned zpočátku zjistit, kde ji najdete. Až vám bude během zkoušek kručet v žaludku a v kapse bude zbývat posledních pár desítek korun, vězte, že se za ně v menze většinou najíte. Krom toho, že ceny jsou ve vysokoškolských stravovnách dotované, vám rodiče mohou dobít kartu většinou i z domova!
Bar, kde mají levné pití. Student ten tvrdý chleba má a peněz nikdy nemá nazbyt. Takže se poptejte kolegů ve vyšších ročnících, kteří určitě budou vědět o nejbližším baru, kde si můžete dát třeba pivko za nižší cenu.
stoly v knihovně
3.      Důležité poznatky ke studiu
Jsou věci, které se ze skript či z přednášek přednášejících nedozvíte. Třeba to, že daný pan doktor, z vámi ne zrovna milovaného předmětu, zásadně vyhazuje studentky, které si vezmou na zkoušku krátkou sukni a výstřih. A nebo, na které předměty se vyplatí chodit, protože i když docházka povinná není, tak vyučující dává do závěrečného testu pouze otázky, které zmiňoval na přednášce a ve skriptech se o nich samozřejmě nedočtete. A to se opravdu hodí. Kde se tyto informace dozvíte? Samozřejmě od starších kolegů. Takže až se jich budete ptát na ten levný bar, tak se s nimi rovnou domluvte na přátelské posezení, kde z nich vytáhnete všechny informace, které se vám budou hodit.