Děti

Snadný úbytek váhy


Dostat se na správnou váhu není pro řadu lidí vůbec jednoduché. Hlavně dámy zkoušejí různé druhy diet, z nichž ale většina z nich buďto nefunguje vůbec nebo pouze na omezenou dobu. Jo-jo efekt je strašákem pro každého člověka, který se snaží ubrat na váze a vydržet to co možná nejdéle. Takto ale nikdo trpět nemusí, dokonce ani hladovět. Je však potřeba zaměřit se na typ diety, která opravdu funguje a není to jen další vějička pro zoufalé. Mezi opravdu účinné diety se určitě řadí i světově známá keto dieta.

hubnutí chlapa

Bez sacharidů

Základním pilířem keto diety je absence sacharidů, respektive jejich radikální úbytek. Lidské tělo právě ze sacharidů, tedy cukrů, čerpá většinu energie. Vtip je v tom, že jakmile v těle zbude jen minimum cukrů, začne se tělo poohlížet po jiném energetickém zdroji a první na ráně jsou právě tuky. Stačí tedy zbavit svou stravu cukrů a můžete se těšit na to, jak rychle budete hubnout. Tak jednoduché to samozřejmě není. Musíte upravit jídelníček tak, aby v sobě obsahoval dostatečné množství všech živin, tedy i sacharidů. Těch však pouze v minimálním množství.
ovocné koktejly

Jídelníček

Stejně jako s jinými typy diet, i u keto je pro většinu laiků složité vytvořit si jídelníček dostatečně pestrý, a přesto dodržovat správný režim. Když totiž uděláte chybu, můžete začít ubírat i na svalové hmotě, což rozhodně nechcete. Co je však ještě horší, můžete si takto poškodit i zdraví. To ale hrozí jen v případě, že se budete živit špatně dlouhodobě. V krátkém čase by to na váš organismus nemělo mít žádný velký negativní vliv. Abyste se však těmto nepříjemnostem vyhnuli, měli byste si nechat keto jídelníček nechat navrhnout od profesionálů, kteří s tím mají praxi. Ti vám doporučí jídelníček přesně na míru, což by se vám asi nepodařilo, alespoň ne, pokud nemáte s obdobnými věcmi bohaté zkušenosti. Zbytečně neriskujte a v tomto případě se obraťte raději na odborníky. Určitě nebudete litovat.