Vzdělání

Jednoduchý úklid pomocí páry

Úklid v domácnosti nepatří v dnešní uspěchané době zrovna k oblíbeným činnostem žen. Moderní způsob života si žádá nejen zjednodušení, ale také efektivnost a v neposlední řadě šetrnost vůči životnímu prostředí a důraz na zdravotní nezávadnost.
hadr a mop
Z domácností se tak postupně vytrácejí nebezpečné chemikálie a stále více se dbá na přírodní způsoby péče o náš majetek.
Výborným pomocníkem, který nám splní všechna tato kritéria je parní čistič. Jedná se o spotřebič, který dokáže pomocí horké páry udělat nepřeberné množství práce a to jak rychle, tak efektivně a bez nároku na čisticí prostředky a tím i náklady s jejich pořizováním spojené spojené.
vozík na úklid
S čím nám může pomoci?
Parní čistič umí kromě vytření podlahy také vyčistit koberec, čalounění na nábytku, ale také vyčistit sedačky v našem autě. Perfektně si poradí se spárami na dlažbě, vodním kamenem na bateriích a dalších předmětech, využíván je proto ve velké míře v koupelnách. Nelze opomenout ani jeho obrovskou pomoc při mytí oken, které se po jeho zásahu myjí jedna radost a o rychlosti ani nemluvě.
Horká pára nám nejen efektivně vyčistí zašlou špínu, ale také zničí nežádoucí bakterie a mikroby z domácnosti, navíc bez používání agresivních prostředků.
Parní čističe jsou na našem trhu k dostání v řadě provedení a s velkým množstvím doplňků, které naši práci ještě více usnadní. Nástavec na vytírání, mytí oken, kartáček na čištění spár, další pak na čalounění a koberce, to je většinou základ toho, co si přejeme mít.
mytí okna
Jak funguje?
Do zásobníku nalejeme vodu, která se pak dostatečně ohřeje, a z čističe proudí už jen horká pára, voda se nám během čištění průběžně dohřívá, a když se vypotřebuje, není nic jednoduššího, než ji opět doplnit. Práce nám tak jde často velmi rychle od ruky a za námi zůstává dokonalá čistota. Oblíbený je parní čistič v rodinách s malými dětmi, kde jsou chemikálie i bezpečnostním rizikem pro naše nejmenší.