Ekonomika

U koho si půjčit?

Lidé potřebují k životu kdeco. A aby si to kdeco mohli pořídit, potřebují obvykle peníze. Toho, co se dá pořídit jinak než v podobě koupě, je totiž jak známo naprosté minimum.

Je tedy dobře, když člověk peníze má a může si díky tomu koupit kdykoliv cokoliv, co potřebuje. A je naopak nedobře, když člověk takové peníze nemá a musí tedy nákupy oželet. A obzvláště nedobře je tehdy, když se nedají pořizovat ani takové záležitosti, jež jsou k životu zásadní, bez nichž se zkrátka nedá obejít.

EU mince

Jenže i v takové situaci se někdy lidé ocitají. A když se jim nedaří zaplatit ani naprosté minimum zboží a služeb, bez nichž je život neúnosný, je to na pováženou. A musí se to řešit třeba i v podobě půjčky.

Což o to, myšlenka to není špatná, jenže problém je s tím, od koho si půjčit. Nabídek by u nás totiž sice bylo dost, ale ne všechny jsou ideální nebo dostupné právě těm, kdo je třeba i zoufale potřebují. Když se na banku obrátí někdo z těch, kdo mají jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, dá se plným právem předpokládat, že bude žádost zamítnuta. Žadatelé totiž musí přesvědčit poskytovatele o své schopnosti splácet, a to někdo, kdo nemá už třeba ani vindru, jen těžko dokáže.

A co si má počít ten, kdo se žádostí o půjčku v bance neuspěje? Ten by měl zřejmě zkusit štěstí u nebankovní společnosti, která si neklade zase až tak přísné podmínky.

eura bankovky

Pokud se stane objektem něčího zájmu nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru, může si být tento jist, že zřejmě uspěje, i když má jenom nízké příjmy, záznam v registrech dlužníků, exekuci na krku a podobně. To ale jedině za předpokladu, že tyto záležitosti nahradí zástavou své nemovitosti coby zárukou řádného splácení.

Právě tato zástava činí podobnou nebankovní hypotéku atraktivní a dostupnou pro leckoho. A možná tato pomůže i vám, potřebujete-li právě půjčit.