Ekonomika

Malý slovník vlastností domácích spotřebičů

Třída účinnosti

Třídou účinnosti se označují všechny elektrické spotřebiče. Jednotlivé symboly popisují odlišnou energetickou náročnost a tím pádem i odlišnou spotřebu elektrické energie. Např. u výrobků stejně výkonných, označených A+++, znamená hodnota spotřeby elektřiny ve srovnání s výrobkem označeným jako A+ úsporu až o 60 procent.
pračka v prádelné

Co znamená Super Wash

Jedná se o elektronický obvod, který zjišťuje optimální chod pračky. Zpracuje údaje o hmotnosti a typu prádla a na základě toho určí ideální poměr množství vody, rychlosti odstředivky a provozní teploty. Účinnost pracího prášku v tomto případě zvyšuje i pohyb kalibrovaného pracího bubnu.

Super Silent

Z názvu již jasně vyplývá, že jde o snížení hlučnosti. Týká se to nadměrného hluku praček, což oceníte zejména v noci. Tuto vlastnost umožňují speciální třífázové motory v kombinaci s materiály, které tlumí hluk bubnu, a hlučnost takových praček je natolik nízká, že ji někteří přirovnávají k šepotu. Vlastností Super Silent disponují např. pračky Hotpoint-Ariston.
malá kuchyně se sporákem

Pračka s programem Bed and Bath

Velmi zajímavá funkce, která významně spoří elektrickou energii. Jde o to, že v jedné várce praní si pračka zvládne poradit s povlečením, s ručníky a s utěrkami zároveň. Taková pračka dokáže vyprat tímto způsobem prádlo za 2 hodiny, zatímco byste u běžné pračky na 5 kg prádla museli toto vše prát ve dvou cyklech s téměř dvojnásobnou dobou.

Program pro praní peřin

Ten je nezbytný pro praní prošívaných dek a péřových bund s prachovým peřím, kdy je dávkováno vhodné množství vody a její teplota. Pokud totiž budete prát péřové výplně v běžném pracím cyklu, drahé bundy, spacáky a deky doslova znehodnotíte.
žehlení ilustrace


Speciální prací program pro košile


 

Košile vyžadují zvláštní péči, při běžném programu se rády mačkají a žehlení košil je snad to nejhorší, co na žehlicím prkně naše drahé polovičky zažívají. Tento program kombinuje otáčky bubnu s vhodnou teplotou a výsledkem jsou košile jen minimálně pomačkané. Záleží pochopitelně na materiálu, z jakého jsou vyrboeny.