Ekonomika

Kdo má nemovitost, není chudý

Někdy se dokáže lidský život zkomplikovat více, než je to únosné. Nikdo o problémy nestojí, ale tyto přesto mohou nastat a kohokoliv z nás třeba i notně potrápit. A k takovým problémům, které mohou tížit kohokoliv z nás, patří třeba i ty finančního charakteru.

Někdy nám prostě peníze nestačí, někdy nám docházejí, až nakonec třeba i dojdou, ba i do dluhů se můžeme dostat. A to je pak hodně nemilé, protože život bez peněz není to, co by se snášelo snadno.

Když člověk nemá peníze, nemá skoro nic. A proto se ti, kteří jsou na tom nevalně, musí pokusit získat finance z nějakých jiných zdrojů. Mezi něž patří například i půjčky.

spoření mince

Jenže zejména lidé v té nejkritičtější finanční situaci nemohou počítat s tím, že by se jim hrnul kdekdo na pomoc. Jsou na tom zle, tudíž nemohou dostatečně prokazatelně doložit, že budou schopni splácet, a pak už někomu takovému jen tak někdo finančně pomáhat nebude.

Ale někdo se nakonec přece jenom může najít. A to v případě, kdy je takový člověk v tísni majitelem nějaké nemovitosti. V tomto případě se totiž dá využít zpětný leasing nemovitostí, při němž člověk ve finanční tísni dostane postrádané peníze, a to aniž by o svou nemovitost definitivně přišel a neměl třeba kam jít.

rumunské peníze

Tady o ni zčásti také ‚přijde‘, ale přesto v ní může i nadále žít a užívat ji. A když se pak finančně zmůže, může si takovouto nemovitost odkoupit zase zpět.

Takže i tato nabídka může být pro leckoho dost dobrým pomocníkem. Protože se skoro nic na dosavadním životě nezmění, a přesto si člověk v těžkých dobách může finančně polepšit. Samozřejmě myslí-li to s takovou půjčkou upřímně a zodpovědně a splácí tak, jak je dohodnuto. Protože se každý musí smířit s tím, že je to jenom půjčka. Že to není dárek od Ježíška, který se utratí a pak se jenom konstatuje, že není z čeho vracet. Což by se nezodpovědnému člověku už nevyplatilo.