Dům a byt

Co nesmí chybět na zahradě u domu?

Dům je snem snad každé ženy. Někdy se to poštěstí a někdy ne. To se stává. Ale jak si vlastně vy představujete takový hezký dům. S velkou zahradou nebo s malou zahradou? S terasou nebo bez? S bazénem? Já bych se s vámi ráda podělila o svou představu domečku. Samozřejmě v dnešní době stojí domy, ať už při koupi nebo při stavbě, mnoho peněz. Není je lehké jen tak sehnat, a proto se naše představy o krásném domu oddalují na dobu neurčitou.

dům a byt

Já osobně bych se ráda zatím zaměřila na zahradu. Pokud milujete léto, sluníčko a relax, tak nesmí ani za mák chybět bazén. Nejlepší jsou samozřejmě bazény do země a se stříškou, ale ta cena je opravdu dost odstrašující, když do toho započítáte i práce před zavedením bazénu do země a všechny detaily k tomu. Pokud přemýšlíte nad terasou, tak já bych určitě neváhala. ať už na jaře, v létě nebo na podzim si můžete sednout ven s knížkou, kávou, se snídaní nebo jen tak. Člověka to uklidní, odpočine si. Někdo má i zimní terasu. Prosklená terasa je taky úžasný nápad, ale já osobně bych to udělala tak, aby se ta terasa dala otevřít, aby to nebyl jen na první pohled skleník.

dům a byt

A pak přichází to nejlepší, tedy aspoň pro mě. A tou je sázení. Ať už stromů, bylinek a všeho možného. Za mě by určitě neměly na zahradě chybět bylinky. Například máta, rozmarýn, meduňka. Pak určitě měsíček lékařský, levandule, šípek. No a taková zelenina je přeci jasná volba. Hrášek, okurky, mrkev, ředkvičky, kopr, rajčata, meloun, to prostě nemůže chybět. Co se týče stromů, pokud milujete ovoce, tak nejde zapomenout na třešeň, hrušeň a jabloně. Když se zaměříme na něco okrasného, tak to jsou růže. Čím více barev, tím lépe, jelikož více barevnost růží je pastva pro oči.

Pokud máte děti, tak budou nejšťastnější s trampolínou a houpačkou. O tom není pochyb. A pro milovníky sportu je jasný stolní tenis. Nezabere tolik místa, dá se složit, ale občas je náročné najít pingpongové míčky po zahradě.