Nákupy

Co byste měli vědět o stěhování v Praze

Dopravní situace – budete-li se stěhovat v Praze svépomocí, můžete narazit na řadu problémů v souvislosti s dopravou. Praha je specifická, co se týče řízení vozidel, a měli bychom si uvědomit, že je zde také mnohem hustší provoz, než tomu bylo před dvaceti, třiceti lety. Můžete uvíznout v zácpě a pak nestihnete vrátit pronajatou dodávku nebo přívěs včas, můžete být zataženi do složité dopravní situace, můžete tu bloudit nebo přehlédnout značení a být pokutováni, Praha je zkrátka taková džungle, a kdo se tu dobře nevyzná nebo si není jistý za volantem, měl by raději svěřit stěhování odborníkům. Průjezd Prahou je také samozřejmě jiný v osobním autě, než v kamionu s návěsem, který stěhuje celý dům.

nábytek v obýváku

Stres, smog, horko nebo námraza – v Praze je mnohem obtížnější čelit povětrnostním vlivům, zejména v zimě sněžení a námraze, v létě děsivým extrémním vedrům a v průběhu celého roku smogu z průmyslových a automobilových zplodin. Není to zkrátka takové, jako když se přemísťujete z jedné vesnice do druhé, třeba jen do té sousední. Stěhování v Praze 6 Stehovani-mamut.cz s profesionály můžete využít k tomu, zmapovat všechny administrativní úkony, které za vás stěhovací firma nezajistí, a i přes nepřízně počasí nebudete tak přetíženi, jako kdybyste museli vše přestěhovat sami.

moderní kuchyně

Přetížení – v minulém odstavci padlo slovo stres. K tomu dochází i v situacích, kdy zvedáme těžká břemena, kdy je přenášíme po schodech nebo je smýkáme po zemi, a jsme vysíleni natolik, že můžeme onemocnět nebo utrpět vážný úraz. Zvláště u velmi těžkých věcí byste se měli mít na pozoru a dát přednost raději stěhovací firmě. Do této kategorie patří třeba i automatická pračka, jejíž hmotnost mnohdy přesahuje půl metráku. Problematické jsou i velké předměty, např. velké starožitné skříně či stoly, s nimiž se obtížně manipuluje na úzkých schodištích.