Ekonomika

Peníze by nám neměly chybět

Nemít tolik peněz, kolik bychom potřebovali, je nepříjemná věc. Je to ale komplikace, která potkává leckoho z nás, a měli bychom být připraveni na to, že může jednoho dne dolehnout i na nás. A měli bychom vědět, co udělat pro to, aby taková nepříjemná situace zase co nejdříve odezněla a nezanechala po sobě vážnější následky.

drobné mince

A co bychom tedy měli ve svém vlastním zájmu vědět? Třeba to, že nestačí-li nám někdy peníze, můžeme to vyřešit i půjčkou. u které ale musíme vědět nejen to, kolik bychom si potřebovali půjčit, ale i to, jak to budeme splácet a kolik kvůli takové půjčce přeplatíme na poplatcích a úrocích. Nebo to, že obrátíme-li se na některý finanční ústav s žádostí o půjčku, není ještě vůbec jisté, že nám ji tam poskytnou. Protože je celá řada aspektů, které mohou takové poskytnutí peněz zkomplikovat.

Když se třeba rozhodneme vzít si půjčku v bance, můžeme počítat s tím, že se tam naší žádostí určitě budou zabývat, a to dokonce velice podrobně a zodpovědně. Budou tam posuzovat kdeco, co s takovou půjčkou souvisí, a my jim budeme muset doložit lecjaké své kvality. Ale musíme tu předpokládat i možnost, že naši žádost následně zamítnou, a to v případě, že nás neshledají být bonitními.

směs mincí

A tudíž bychom měli být připraveni i na tuto eventualitu. A měli bychom vědět, že existuje i nebankovní hypotéka, u které máme i v takové situaci ještě naději na úspěch. Protože u té nezáleží na rozdíl od bankovních půjček tolik na výši našich příjmů, záznamech v registrech dlužníků a podobných záležitostech. Tady záleží na tom, zda půjčené peníze bude z čeho splácet a zda se za ně zaručíme zástavou svojí nemovitosti. A pokud toto můžeme nabídnout, uspějeme.

Takže to znamená, že ocitneme-li se ve finanční tísni a máme aspoň nějakou nemovitost a příjem, máme kam se s úspěchem obrátit. A nemusíme se bát toho, co přinesou dny příští.