Ekonomika

Oslovit realitku?

Máte v úmyslu vzít si hypotéku a pořídit si vlastní bydlení? Nebo nějakou nemovitost naopak prodat? Třeba dům či byt, který jste zdědili? Může být i někde dost daleko od vašeho domova. Například se může jednat o chatu či chalupu v rekreační oblasti, kde to vůbec neznáte. Pak si jistě položíte otázku, zda do svých plánů zapojit realitní kancelář. A samozřejmě za její služby také platit. Mnoho lidí si totiž okamžitě pod slovem realitka představí bandu podvodníků, kteří se na jeho majetku hodlají přiživit a získat pro sebe co nejvíce peněz za málo práce.
zničený dům.jpg
Užitečný tým
Jen klid. Většina realitních kanceláří tak krvelačná není. Samozřejmě, že nepracují zadarmo a za odvedenou práci chtějí také zaplatit. Pracuje tam společně tým v oboru zkušených lidí, odborníků, kteří nám s naší záležitostí mohou pomoci a někdy nám i peníze ušetřit. Nedělají totiž chyby začátečníků. Už něco prodali a něco koupili!
dohoda o prodeji domu.jpg
Čas jsou peníze
Realitní kancelář nám také šetří vzácný čas. Orientuje se v aktuálním stavu trhu s nemovitostmi v dané lokalitě. Sežene nám vhodný dům či byt rychleji. Můžeme pak rychleji bydlet a také začít náš nový život! Nebo rychle zajistí prodej naší nemovitosti. A to i ve vzdálenějším místě naší republiky. Také třeba v zahraničí. Takový obchod je už na nezkušeného majitele opravdu dost náročný a chyba při něm dost drahá. V takovém případě je opravdu lepší zvolit variantu „S rk.“.

Méně stresu
Zapojením odborníků můžeme také šetřit naše nervy. Nemusíme vymýšlet žádné inzeráty, absolvovat dlouhé telefonáty a náročné schůzky se zájemci. Zaměstnanci realitky umí jednat s lidmi, mají nadhled a odstup. Poradí si profesionálním způsobem i s klienty jaksi „problémovějšími“. Nenaletí podvodníkům. Také na úřadech se většinou lépe orientují a jednání je nestojí tolik rozčilování a zbytečného nervování. Zkrátka ušetří nás zbytečného stresu a chrání naše zdraví.