Elektro

I u vody se dá sedět v pohodlí

Pokud vybíráte křesla nebo židle do domácnosti, určitě jejich výběr pečlivě zvažujete a nekoupíte hned první kousek, na který narazíte. Nejinak by tomu mělo být i při výběru a koupi rybářského křesla . Mějte na paměti, že na něm strávíte i několik hodin. A rozhodně nestačí při výběru myslet jen na to, aby byla židlička nebo křeslo lehce složitelné a snadno přemístitelné.
potřeby rybáře.jpg

Myslete také na své pohodlí, co se týče zad, protože ta trpí nejvíce, počítat musíte i s deštěm nebo chladným počasím. To vše by při výběru nemělo být opomíjeno.

Prvním krokem je, ujasnit si, co vlastně od křesla očekáváte, pokud se přesunujete autem, váha vás ani tak moc trápit nebude, pokud se dopravujete po svých, s těžkým křeslem se nebudete chtít zbytečně tahat (některá mohou mít i osm kilogramů). Jestliže jste nadšenec, kterého od chytání neodradí ani nepřízeň počasí, pak je zde pro vás model s polstrováním potažený fleecem. Velice odolný je neopren, ideální pro teplé dny a navíc je i lehký.

Důležitým prvkem je i nosnost, některé typy unesou i zátěž před jedno sto padesát kilogramů.

Pohodlí byste si měli užívat především, proto je dobré si jednotlivé modely vyzkoušet přímo na prodejně, abyste mohli posoudit, zda vám jak se říká, sedí.
rybářský prut.jpg

Ač se to na první pohled nemusí zdát důležité, svou funkci mají i područky, pokud u vody trávíte opravdu hodně času, pro pohodlné sezení se bez nich neobejdete. Jsou vyráběny buď z kovu nebo jsou plastové, kovové samozřejmě déle vydrží, ale jsou těžší a v zimě mohou studit, ty plastové jsou naopak snadno zničitelné.

Co se týká opěrek, ty mohou být i sklápěcí. Pro stabilitu křesla nebo židle jsou důležité nožky a celková konstrukce (tvořena z trubek). V úvahu berte to, že křeslo budete používat v různém terénu, proto jsou nožičky opravdu hodně důležité.