Ekonomika

Vybavit obývací pokoj můžete moderně a přitom levně! Jak si splnit sen za co nejméně peněz?

Obývací pokoj by měl vypadat hezky a útulně, na jeho vybavení si obvykle dá každý z nás záležet. Jak jej vybavit dokonale a vkusně a přitom levně?

Vybavit obývací pokoj můžete moderně a přitom levně! Jak si splnit sen za co nejméně peněz?

Vybavování domácnosti, rekonstrukce a zařizování, zatímco někdo se v tom přímo vyžívá, jiný z toho má obavy a noční můry. Domácnost bychom všichni chtěli mít vybavenou moderně a podle svých přestav a svého vkusu, někdy jsou ale tím největším problémem finance. I za málo peněz se ale dá udělat hodně muziky, stačí mít pár dobrých nápadů a tipů. Proměňte svůj obývací pokoj v místnost, která bude reprezentovat váš byt nebo dům.

pexels-photo-3952034

Tam, kde se děje vše!

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností v každém bytě nebo domě. Obývací pokoj bývá prostornou místností, kam si zveme příchozí návštěvy, kde odpočíváme a scházíme se s rodinou. Obývací pokoj by měl být vybaven efektivně, vkusně, decentně a všechno by v něm mělo dokonale ladit. Každému obýváku vévodí sedací souprava, chybět by neměl konferenční stolek, popřípadě televize a samozřejmě skříně či jiný úložný prostor. Obývák se často stává i místem, kde spíme nebo je spojen s kuchyní či jídelním koutem. Pro dotvoření atmosféry v pokoji bychom neměli zapomínat na kvalitní osvětlení a dekorace.

Návrh obývacího pokoje má někdo v hlavě a chce si jet podle vlastní osy, klidně se můžete nechat inspirovat i na internetu, pokud děláte rekonstrukci celkovou, může vám peníze pomoci ušetřit i bytový architekt, který poradí se zařizováním. V případě, že se chcete vrhnout do obnovy obývacího pokoje svépomocí a přitom nechcete utratit moc peněz, udělejte si přesný plán toho, co byste v pokoji chtěli mít a začněte své sny konečně taky realizovat.

pexels-photo-4078617

Pár tipů

Skvělé a zajímavé kousky nábytku či bytových dekorací si klidně můžete pořídit z druhé ruky, na nejrůznějších bazarech si určitě vyberete, a pokud máte i šikovné ruce, můžete dát starším kouskům nábytku úplně nový kabátek. Výrazně pak ušetříte, protože nový nábytek může být drahý, zvláště pak pokud toužíte například po masivu. Zajímavé detaily vnesete do interiéru i za pomocí samolepících tapet, za které také moc neutratíte. Tapety navíc mohou pomoci vyřešit problém se špinavými nebo oprýskanými zdmi, když se vám zrovna nechce pouštět do malování.

Držte se také pravidla, že méně je někdy více, obývací pokoj nevypadá dobře na pohled, když je příliš přeplácaný a je v něm až příliš mnoho věcí. Také se vždy zkuste držet jen jednoho stylu a nekombinujte nekombinovatelné.