Podnikání

Strojní čištění koberců v Praze 6 odstraní nečistoty i zápach

V poslední době jsou hodně v módě tzv. barefoot chodníčky a dokonce i stimulační koberečky pro autoreflexní masáže chodidel. Doporučují je i lékaři specialisté, kteří si nejlépe uvědomují, že současná populace díky chůzi v častokrát nevhodné obuvi trpí poškozením přirozené příčné a podélné klenby – plochou nohou.

Takový chodníček nebo kobereček můžeme mít i doma, existují na to návody, které dohledáte na Internetu, ale co je podstatné – domácí barefoot chodníčky potřebují mít pevnou oporu, nejlépe klasický měkký metrážový koberec. Pro naše chodidla je také velmi důležité střídat masírování reflexních bodů s jejich uvolněním, stálý tlak by přinesl zdravotní problémy, proto bychom si měli doma dopřát jak masážní prvky, tak i důkladnou měkkost a hebkost.

noha na koberci

A tak stále platí staré známé pravidlo, mít doma možnost chodit naboso, pokud možno bez domácí obuvi, a dopřát si od nohou teplo a příjemné měkké doteky, které nám může zajistit pouze kobercová tkanina.

Nejzdravější je chůze bez ponožek, zvláště silné ponožky totiž neumožňují prstům přirozený tlak na podložku a tím pádem při chůzi dostatečnou oporu. Chůze naboso také více podporuje udržení přirozeného stavu klenby chodidel.

fialový koberec

Něco za něco

Dopřát si doma pohodlí pro naše nohy má však i svá úskalí, čím více chodíme bosi, tím více dopřejeme přirozeným bakteriím kontakt s kobercem a zároveň prostředí pro jejich rozmnožování. Zjednodušeně řečeno, časem může koberec „chytit“ typický odér, ačkoli jej pravidelně luxujeme vysavačem.

Chůze naboso je také jedním z důvodů, proč využít služeb strojního čištění koberců Praha 6, kupříkladu patentovaným systémem Rotovac, který spolehlivě odstraní zbytky nečistot i zápachu šetrným a netoxickým způsobem. Strojní čištění se v domácím prostředí doporučuje v závislosti na vytíženosti koberce zhruba jednou až třikrát ročně.