Podnikání

Kdy se hodí využít virtuální sídlo

Zakládáte firmu nebo si chcete zaregistrovat své podnikání? Pak možná narazíte na jeden problém. Při registraci musíte uvést adresu. Pro někoho to žádný problém není, ale jsou situace, kdy je vlastně problém uvést adresu.

A kdy že je to problém? Je to v takovém případě, kdy pro svou činnost nepotřebujete mít pronajaté žádné prostory. Můžete pracovat z domu anebo chodíte ke klientům domů. Pak nastává situace, kdy je možnost uvést adresu svého bydliště. Ale zde může nastat několik situací, kdy to není možné.

setkání pracovního týmu

Které situace to mohou být? Jde například o situaci, kdy podnikat začnou již mladí lidé, kteří ještě bydlí u rodičů. Ti nemusí chtít, aby jejich adresa domu či bytu byla uvedená a spojována s podnikáním jejich dětí. Mohou mít strach z nezdaru anebo se prostě jen bojí. Což jim není třeba mít za zlé.

Dále může jít o situace, kdy z bezpečnostních důvodů nechcete uvádět svoji soukromou adresu. Může to být z důvodů, že třeba spolupracujete s nějakou částí populace, u které se necítíte bezpečně, aby znala vaši soukromou adresu. Anebo prostě jen nechcete mít spojení mezi pracovním a soukromím životem. Každý může mít spousty dalších osobních důvodů, proč mu to takto nebude vyhovovat.

sídlo firmy

Co se s tím tedy v těchto případech dá dělat? Naštěstí je tu možné si zařídit službu, která umožňuje si pronajmout virtuální sídlo firmy Ostrava. Zaplatíte jen menší měsíční, roční či půlroční poplatek a získáte registrační, ale i korespondenční adresu. To ovšem není všechno. Získáte i další služby. Bude mít kdo se starat a přebírat vaši korespondenci a balíky. Každý den dostanete zprávu, co vám přišlo a dostanete ji oskenovanou. Také je možné na několik hodin ročně využít fyzicky sídlo a udělat si setkání pracovního týmu nebo si zde pozvat své klienty na schůzku. Pro někoho bude i výhoda, že bude mít prestižnější adresu svého podnikání.