Nákupy

Soukromí na svém pozemku


Pokud máme například vlastní zahrádku, tak na ní jistě chcete mít klid a soukromí. S tím nám můžou pomoci dřevěné zástěny a vhodné plážové rostliny.

Soukromí na svém pozemku

V souladu s přírodou

Řada lidí má svou vlastní zahradu, kde mnohdy pracuje. Kromě práce je to však ideální místo pro odpočinek, při kterém chceme mít také své soukromí. Sousedi však můžou být zvědavý, přičemž někdy nejsou zvídavé pohledy moc příjemné, a proto si musíme zajistit na svém pozemku soukromí. Problémem jsou mnohdy drátěné ploty, protože přes ně jde všechno vidět. Sice si můžeme postavit třeba betonový plot, ale ten se často na zahradu k rostlinám a přírodě nehodí.

zelené tůje

A proto můžeme využít k tomuto účelu rostliny. Samozřejmě není dobré to přehánět a odstřihnout všechny strany zahrady, protože mnohdy postačí třeba místo, kde sedíme, máme bazén či se opalujeme. Velmi často volené jsou túje, protože si je můžeme tvarovat na potřebnou výšku, nejsou náročné na pěstování a tvoří přírodní zeď přes kterou nejde vidět, ale je stále hezká. Rostlin můžeme použít mnohem více, přičemž v konkrétním případě nejlépe poradí zahradní architekt.

Zástěna ze dřeva

Abychom na zahradě měli pohodlí, tak si můžeme postavit pergolu a do ní koupit zahradní nábytek. Přes sezónu je to skvělý prostor na grilování a různé akce s přáteli. Když si ji zakoupíme a postavíme, tak stěny jsou většinou bez výplně, což působí prázdným dojmem. Proto můžeme nechat jednu stranu jako vstup a na další stěny dát dřevěné mříže. Na podobném principu jsou dřevěné zástěny, které jsou ve formě takového plotu. Na zahradu a do pergoly je to opravdu hezký prvek, protože to přírody se dřevo hodí a zároveň vyplní prázdný prostor.

dřevěná pergola

Zároveň je to ideální prvek, po kterém se můžou plazit rostliny, přičemž řada z nich hezky vypadá i kvete. Ve finále nám tedy můžou také zajistit soukromí, a ještě k tomu zkrášlí zahradu. Jestliže se o dřevo budeme dobře starat a dopřejeme mu kvalitní nátěr, tak se vůbec nemusíte bát životnosti. Jen si dejte pozor, aby odstín ladil třeba k pergole a vše tvořilo hezký celek.