Nákupy

Nejčastější chyby při zařizování ložnice

Rána jsou pro vás doslova noční můrou, kdy se probouzíte unavení a bez energie? Těšíte se už po prvních minutách od probuzení do načechraných peřin? S největší pravděpodobností je na vině vybavení ložnice, díky kterému se nevyspíte dle svých představ. Je nejvyšší čas s tím něco udělat! Pojďme se společně podívat na nejčastější chyby, kterým se při zařizování ložnice dopouštíme.

  • Nekvalitní matrace pro nezdravý spánek

malá ložnice

Viníka nemusíme mnohdy hledat nijak zvlášť usilovně, povětšinou se jedná o nekvalitní matraci, která už nějaký ten pátek pamatuje. Její výměnu odkládáme na příhodnější dobu a přitom naše záda nekontrolovatelně zatěžujeme každou noc. Je pochopitelné, že si jen málokdy dokážeme dopřát plnohodnotný a ničím nerušený spánek. Cílem není vybrat tu nejdražší matraci, kterou v obchodě objevíme. Důležité je vybrat tu správnou! Matrací je celá řada, liší se materiálem, tvrdostí, druhem potahu. S výběrem by vám měl pomoci odborně proškolený personál, který dle vašich tělesných proporcí a preferencí vybere matraci přímo na míru. Rovnou zapomeňte na matraci spojenou pro pár, která nikdy nebude dostatečně komfortní. Kvalitní matrace poskytuje páteři dostatečnou a stabilní oporu a zádovým svalům tolik potřebné uvolnění po celodenní namáhavé práci.

  • Nedostatek úložných prostor

světlá ložnice

Říká se, že úložných prostor není nikdy dost! Pokud tedy ložnice nesousedí přímo s dostatečně velkou šatnou, je na místě uvažovat o pořízení šatní skříně. Jednou z možností jsou vestavěné skříně Praha, které jsou velmi variabilní a najdou zde útočiště všechny kousky z vašeho šatníku. Vnitřní dispozici si můžete navrhnout dle libosti, tak aby co největší měrou vyhovovala vašim potřebám. Vestavěné skříně navíc mají tu výhodu, že je možné je umístit i do atypických prostor, kam by se typizovaný nábytek jen stěží vešel.