Www

Problémy se splácením hypotéky

Když není, kde sehnat finance na vlastní dům nebo byt, jejich rekonstrukci nebo modernizaci, hypoteční úvěr je často jedinou možností. Při jeho výběru každého zajímá především úroková sazba, ale důležité jsou i další parametry, jako délka fixace a doba splácení. Vzít si hypotéku tedy není zdaleka nic jednoduchého
a když už vám ji nějaká banka poskytne, jsou tu další problémy, které mohou nastat s jejím splácením.
dům k prodeji
NEMÁTE DOST PENĚZ NA SPLÁCENÍ
Finanční situace každého se může změnit k horšímu, nejčastěji kvůli nezaměstnanosti nebo nemoci. Můžete požádat o přerušení placení a dostat odklad až 6 měsíců, ovšem prodlouží se vám splatnost úvěru a dostanete se do registru dlužníků. Banka prostě předpokládá, že máte pro tuto situaci rezervu a sjednané pojištění schopnosti splácet. Podle ní byste měli být finančně zajištěni tak, že máte na svém účtě 12krát víc, než jsou vaše měsíční náklady.
zástava nemovitosti
ROZVEDLI JSTE SE
Máte spolu se svým partnerem hypotéku, ale společný život se vám zbortil? Pokud jeden z vás bude chtít nemovitost odkoupit, musí předložit nově příjmy a potom teprve ten druhý je z dluhu vyvázán. Nejrychleji se závazku oba zbaví, když nemovitost prodají a z peněz splatí jeho zbytek. Nového kupce však banka nemusí schválit a v tak ideálním světě nežijeme, aby jeden odešel, ale ve splácení hypotéky pokračoval dál spolu s bývalým manželem.
vyvážený ceny domu
CHCETE HYPOTÉKU RYCHLE SPLATIT
Je jasné, že každý se chce svých dluhů zbavit co nejdříve, a tak dostane-li se k penězům, chtěl by část hypotéky nebo i celounajednou splatit. Sankce za předčasné splacení mohou být nižší než zaplacené úroky do konce fixního období, pak se vyplatí doplatit hypotéku i se sankcí. Od loňského roku platí, že klient může doplatit 25 % ze sjednané částky bezplatně, a to vždy jednou ročně.