Nákupy

Jaké vlastnosti lze očekávat u betonových plotů České Budějovice

Chrání před prachem a hlukem – každá bariéra, která sníží hladinu hluku a prašnost, je cenná. To si uvědomují hlavně lidé, kteří jsou nuceni trpět hustý městský či dálniční provoz, a kvůli němuž se v obcích a městech budují plastové či zděné tunely a zábrany. Hluk je totiž významný stresový faktor a může přispět i k závažným zdravotním potížím. To samé se týká prachu, ze silnic se zvedá neviditelný smogový oblak a ten proniká do okolí hlavně těsně u země. S tím si ovšem dokáže poradit zídka nebo vhodné oplocení.

rostliny na plotě

Vidět a být viděn – je heslo, co se razí v silničním provozu hlavně mezi chodci, cyklisty a automobily za špatné viditelnosti. To však neplatí u zahrady, kde si naopak přejeme zachovat vlastní soukromí a dát mu přednost před „výkladní skříní“. Do prosklených vitrín patří muzejní exponáty nebo zboží v obchodech, ale ne náš vlastní život. Jistě vám není příjemné, když vám u zahradního nábytku na terase každý „vidí do talíře“, nebo co je horší, když si s patřičným komentářem prohlíží vaši postavu v plavkách u zahradního bazénu.

cihlová zeď

Estetika – postavit neprůhlednou zeď z cihel není vůbec složité, horší je však upravit stavbu do nějaké přijatelné vzhledové podoby. Cihly musíte omítnout, opatřit fasádní stěrkou a nátěrem a to se pak pěkně prodraží. Betonové ploty České Budějovice však mají k dispozici vzorkovník barev a povrchových reliéfů, jednotlivé desky lze poskládat jako šachovnice, kombinovat je s dřevěnými prvky (latěmi či prkny), dobře ladí s okrasnými stromky, např. se smrčky či s tújemi. A schází-li vám nápad – inspirace, prolistujte webové stránky některého z mnoha realizovaných projektů, kde se lidé rádi pochlubí tím, co se jim povedlo, co se jim líbí, a co také plní jejich vlastní očekávání.

Životnost a bezúdržbovost – oplocení z betonových desek nevyžaduje v podstatě žádnou údržbu a původní vlastnosti si tato stavba zachová po dobu několika desítek let. Odhad průměrné životnosti je přibližně 40 – 50 let.