Kopání základů

Jestliže potřebujete vykopat základy, tak musíte počítat s nezamrzající hloubkou minimálně 80 cm. Pokud se nechcete dřít, tak práci nechte firmě.

Kopání základů

Rozměření

Při stavbě budovy či bazénu musíte počítat s tím, že budou zapotřebí pevné základy, aby stavba vydržela i veškeré přírodní vlivy a mohli jste se těšit na dlouhou životnost. Nejprve je dobré se zaměřit na plánek, který stačí klidně načrtnout na papír, protože pro amatérské stavby, kterou může být třeba pergola nám to postačí. Až budete mít načrtnutý plánek, tak je na čase se vrhnout do terénu a vše pečlivě rozměřit, aby výsledná nemovitost byla nádherně rovná a podle Vašich představ.

kopání rýčem

K vyměření postačí klasické tyče a provázky, ale skutečně se vyplatí měřit na milimetry přesně, aby Vám veškeré následné kroky vycházeli. Poté je na čase samotné kopání, přičemž pokud nemáte žádný stroj, tak se budete muset obejít s ručním nářadím. Takové kopání je poměrně fyzicky náročné, a i u menších objektů se vyplatí pracovat ve více lidech. Je to sice velká dřina, ale na druhou stranu to zvládnete sami, a ještě ušetříte finance.

Práce firmy

Přeci jen každý nemá čas či možnost vykopat si veškeré základy svépomoci, přičemž se tím nemusíte zabývat, protože o tuto práci se kompletně postará firma. Výkopové práce Praha poskytují hloubení veškerých základů či jam, které můžou být třeba využity pro bazén. Zaměstnanci svou práci vykonávají skvěle, a proto se můžete těšit na dobře odvedenou práci za krátký čas, takže zde se rozhodně nedočkáte jen pouhého slibování a nehotové práce.

práce bagru

Ruční práce jsou vhodné u menších projektů, ale ty velké by ručně trvaly hodně dlouho, a proto je zapotřebí nasadit speciální techniku, jenž je nesrovnatelně rychlejší než člověk. S takovou je práce mnohem efektivnější, takže se vyplatí i finančně. Kromě samotného hloubení se firma postará i o kompletní práci okolo, což je třeba nakládka a přesun potřebného materiálu. Pokud chcete vědět na kolik Vás výkopové práce vyjdou, tak stačí nahlédnout do ceníku.

Social tagging: