Tea Tree – olej na léčivou relaxační koupel

Dnešní doba chvátá a my s ní. Mnohdy ani nemáme čas ohlédnout se na matičku přírodu, z které jsme vzešli. Ta, i přesto jak se k ni chováme, pro nás má celou řadu léčivých látek. Mezi ně patří i Tea Tree oil – přírodní olej získávaný z listů australského stromu. Ten má mnohostranné využití v kosmetice, v lékařství i v oblasti relaxace. Tak co na chvíli vypnout, relaxovat a uvolnit se v blahodárné koupeli jak jinak než s přídavkem Tea tree oleje?

Tea tree oil v roli lékaře

Zvykli jsme si pro jakýkoliv lék na naši bolístku skočit do lékárny. Ať je to dezinfekční sprej na drobné ranky nebo regenerační mast na jizvy. Mnohé tak překvapí, že účinné řešení nabízí i příroda – v podobě bylin. Na bolístky a poranění má Tea Tree oil. Ten má výrazné antiseptické, dezinfekční a hojivé účinky. Uplatnění pro něj najdete při štípnutí hmyzem, popáleninách, využijete jej na drobné ranky i jako přírodní kloktadlo proti zápachu z úst, při aftech nebo angíně. Olejem se vždy potírají postižená místa a jelikož u někoho může olej vyvolat podráždění, doporučuje se používat ředěný.

Účinky Tea Tree oleje však jdou mnohem dál. Lahvička s cenným olejem lehce zatočí s plísňovou infekcí nohou i nepříjemnou kvasinkovou infekcí. Všichni asi víme, jak nepříjemná je pokožka, která svědí, svědí a svědí. Protože je Tea Tree oil vysoce dezinfekční, poradí si se začínající i pokročilou plísňovou infekcí, o čemž by mohli povídat australští domorodci, kteří si jako první povšimli jeho blahodárných účinků.

Tea tree oil je výborný na akné. Uhrovitá pleť je starostí každého dospívajícího i již dospělého jedince, málokdo si však s uhry dokáže poradit přírodní cestou. Díky použití ředěného Tea Tree oleje je pleť ošetřena a nevysušuje se tolik jako u ostatních přípravků.

Relaxační koupel

Olej využijeme i při relaxační koupeli. Stačí když do vany napuštěné horkou vodou přidáme 15 – 20 kapek. Olej koupelnu nejen hezky provoní, nýbrž přinese i pocit uvolnění a uklidnění. Navíc bude Tea Tree oil během koupele pečovat o celou pokožku těla.

Co by to bylo za relaxaci bez aroma lampy? Ta přináší pocit uklidnění i blahodárnou vůni. Do nádobky v aroma lampě dáme vodu s pár kapkami Tea Tree oleje. Takto připravenou aroma lampu použijeme při relaxačních koupelích, příjemně však provoní i ložnici, ve které se po uvolňující koupeli snáze oddáte slastnému spánku.

Mohlo by se vám líbit...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *