Dětské postele a matrace

Jak dítěti zajistit kvalitní spánek?

Každý člověk, a dítě především, potřebuje ke svému životu kvalitní spánek. Výběr bezpečné a pohodlné dětské postýlky je stejně důležitý jako výběr správné matrace. A je velký rozdíl, pokud člověk spí na staré proležené matraci, na které se jeho tělu nedostává dostatečné opory, nebo si dopřává odpočinek na některé z kvalitních matrací, které dnešní trh nabízí. U malých dětí je kvalitní spánek mnohem důležitější, než u dospělých. Dítě, které spí na nevhodné matraci, může být i po probuzení stále unavené a v pozdějším věku mít problémy se zády. Velice často se stává, že při nevhodném výběru dětské matrace dochází ke slehnutí hlavičky dítěte. Naštěstí je dnes v nabídce spousta typů postýlek i matrací, a pokud chceme dopřát dítěti to nejlepší, neměla by pro nás být hlavním faktorem při nákupu cena. Samozřejmě ani v tomto sortimentu neplatí vždy, že nejdražší produkt je jednoznačně i ten nejkvalitnější.

Dětská postel se zábranou je nutností

Jak tedy vybrat správnou postýlku? Pro většinu lidí je při výběru rozhodující design. Zapomínají ale na praktičnost, bezpečnost a hlavně zdravý spánek svých dětí. Moderní postýlky pro děti jsou sice krásné, ale někdy naprosto nevhodné pro použití. Můžeme se setkat například s takovými, které mají špatně vyřešenou zábranu. Děti jsou velice zvědavé a prstíky strkají tam, kam nemají. Pokud dosáhnou na bezpečnostní zavírání zábrany postele, může dojít k úrazu. Proto pokud má vaše postýlka odnímatelnou zábranu, přesvědčte se o tom, že i když dítě povyroste, tak na ni stále nedosáhne a dbejte na to, aby zavírání mělo vhodnou bezpečnostní pojistku. Pokud potřebujete, nebo prostě jen chcete postýlku na kolečkách, ujistěte se, že se dají kolečka zajistit proti pohybu. Správná dětská postel by také měla mít polohovatelný rošt. Není to samozřejmě podmínkou, že zrovna takovou musíte pořídit, ale pokud do nové postýlky investujete, je toto velice dobrá volba a jistě tuto funkci oceníte. V poslední době se velkým hitem stávají také tzv. rostoucí postýlky. Jedná se o takový typ nábytku, který využijete prakticky po celé dětství vaší ratolesti. Rostoucí postýlka se dá jednoduše přestavit na postel s klasickými rozměry a vaše dítě ji může využívat ještě mnoho dalších let.

Dětské matrace do postýlky

Pokud už jste si dětskou postýlku vyhlédly, nezbývá už nic jiného, než do ní vybrat tu správnou matraci. Vhodná matrace do dětské postýlky je taková, která není moc měkká, ale na druhou stranu ani příliš tvrdá. Nejideálnější jsou typy matrací, které mají střední či vyšší tuhost. Materiál použitý na výplň matrace by měl být kvalitní a prodyšný. I v případě, že vaše miminko spí s obličejem zabořeným do matrace, mu tak bude dopřáno správné dýchání. Každé dítě je jiné a neznamená, že co vyhovuje jednomu, musí bezvýhradně vyhovovat jinému. Pokud tápete s výběrem dětské matrace, není nic snazšího než dojít do specializovaného obchodu, kde vám s výběrem postýlky či matrace zaručeně pomohou.

Mohlo by se vám líbit...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *